WYRÓŻNIENIA W MINISTERSTWIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH

W dniu 9 sierpnia 2017 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały wręczone nagrody oraz dyplomy dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA, którzy wykazali się wyjątkową postawą oraz zachowaniem.

Wyróżnienia zostały wręczone przez Jarosława Zielińskiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Otrzymali je między innymi trzej strażacy PSP, którzy w czasie wolnym od służby zachowali się zgodnie ze złożonym ślubowaniem i przyczynili się do uratowania życia oraz mienia. Uhonorowany strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie to:

  • sekc. Rafał Bosek – który 1 czerwca 2017 r. na trasie Dzierzgoń – Litewki jako świadek wypadku drogowego zawiadomił służby ratunkowe i niezwłocznie przystąpił do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, zakładając jej opaskę uciskową na nogę. Zabezpieczył ponadto miejsce zdarzenia, ułatwiając tym samym pracę przybyłym na miejsce strażakom.

Jego postawa i odwaga zostały wyróżnione Dyplomem Komendanta Głównego PSP. Wręczenia dyplomów dokonał gen. brygadier Leszek Suski podczas spotkania w ministerstwie.

 

Czytaj też: Bohaterowie na służbie i poza służbą