WYPADEK BUSA PRZEWOŻĄCEGO DZIECI W KOŁOZĘBIU

Dnia 06 czerwca 2016r. o godz.  10:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Kołozębiu. Bus przewożący dzieci z Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kołozębia uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia ruch na drodze został całkowicie zablokowany, pięć osób zostało poszkodowanych w czym trzy osoby to dzieci. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności przystąpiono do zabezpieczenia przez strażaków miejsca zdarzenia poprzez odłączenie akumulatorów i odpowiednim ustawieniu pojazdów pożarniczych. Dzieci i kierowca same wydostały się z pojazdu. Została im udzielona pierwsza pomoc i przekazano ich personelowi Pogotowia Ratunkowego. Kobieta podróżująca na miejscu obok kierowcy została zakleszczona w pojeździe odnosząc  poważne obrażenia. Do wydobycia jej z pojazdu niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu osoby poszkodowanej z wraku została ona przekazana personelowi medycznemu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję, widoczne wycieki płynów eksploatacyjnych na drogę zneutralizowano po czym zakończono działania.